De jaarlijkse KinderLab Dag: kom gezellig langs!
De KinderLabs zijn er voor kinderen én hun ouders. Hier leren kinderen nieuwe dingen en ontmoeten ze andere kinderen uit de wijk. Ook ouders kunnen binnenlopen voor een kopje koffie of thee, opvoedvragen of gewoon een gezellig praatje. Voor kinderen en ouders die zin hebben in een dag leuke dingen doen en kennis willen maken met het KinderLab, is er op woensdag 24 september 2025 een KinderLab Dag. Met heel veel leuke activiteiten.
Kinderen en hun ouders/verzorgers kunnen 24 september binnenlopen bij de KinderLabs in Schollevaar, Middelwatering en Schenkel. Er is van alles te doen, zoals fruitspiesjes maken, spelletjes, sporten en knutselen. De KinderLab-partners: Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG), Sportief Capelle en Bibliotheek aan den IJssel, zijn natuurlijk ook aanwezig voor info en advies over opvoeding, gezondheid en taal.
Het KinderLab is veel meer dan alleen een plek voor activiteiten
Joanny, coördinator KinderLab Middelwatering en Schenkel: ‘Het KinderLab is een veilige omgeving waar kinderen écht gezien en gehoord worden. Hier kunnen ze zichzelf zijn, groeien en zich ontwikkelen. We staan altijd klaar voor ze, wat er ook speelt.’
Waarom KinderLabs?
In de KinderLabs ontdekken kinderen en ouders samen meer over thema’s als gezondheid, sociaal-emotionele ontwikkeling, taal, mediawijsheid en omgaan met geld. Het KinderLab is een levendige ontmoetingsplek in de wijk. Tijdens de KinderLab Dag openen we de deuren om nog meer gezinnen kennis te laten maken met deze inspirerende plek en het diverse aanbod aan activiteiten.
Contactmoment
Op 24 september laat het KinderLab zien waar het in uitblinkt: het organiseren van leuke én leerzame activiteiten voor kinderen, waarbij ouders van harte welkom zijn. Bart, coördinator KinderLab Schollevaar: ‘Hoe waardevol is het om als ouder en kind een plek in de wijk te hebben waar je altijd welkom bent? Waar je even binnenloopt voor een kopje koffie, een vraag, of een activiteit die je verder helpt?’
Aanmelden, locaties, kosten
De KinderLabDag is van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden is niet nodig, en alle activiteiten en workshops zijn gratis. Kom langs en doe mee – koffie, thee en limonade staan klaar!
Het KinderLab Schollevaar is te vinden aan Louvre 1; KinderLab Middelwatering aan de Lijstersingel 22A; en KinderLab Schenkel aan Bongerd 14.
Het KinderLab is onderdeel van Welzijn Capelle